بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین چیست ؟

بلفاروپلاستی پلک پایین (Lower blepharoplasty) یک روش جراحی زیبایی در زمینه بهبود ظاهر پلک پایین چشم‌ها است. این جراحی معمولاً به منظور کاهش علائم پیری و زیبایی‌سازی ناحیه پلک پایین انجام می‌شود. در این روش، جراح به دقت بافت‌های پوستی و چربی زائد را از زیر چشم‌ها برش می‌دهد و آن‌ها را تنظیم می‌کند. همچنین، اگر لازم باشد، ممکن است بافت‌های عضلانی و تنظیم پوست در ناحیه چشم پایین نیز انجام شود. این جراحی معمولاً به منظور کاهش پف‌های زیر چشم، اصلاح چین و چروک‌های پوستی و بهبود شکل و ظاهر عمومی پلک پایین انجام می‌شود و می‌تواند به بیماران بهبود ظاهر و اعتماد به نفس بیشتری بدهد.

جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین چیست؟

بلفاروپلاستی پلک پایین (Lower blepharoplasty) یک روش جراحی زیبایی در زمینه بهبود ظاهر پلک پایین چشم‌ها است. این جراحی معمولاً به منظور کاهش علائم پیری و زیبایی‌سازی ناحیه پلک پایین انجام می‌شود.

درمان پف و افتادگی پلک پایین چیست؟

بلفاروپلاستی یکی از روش‌های درمانی برای پف و افتادگی پلک پایین است. این جراحی زیبایی از طریق برش و تنظیم بافت‌های پوستی، چربی و عضلانی ناحیه پلک پایین انجام می‌شود.

بلفاروپلاستی پلک پایین برای چه افرادی مناسب است؟

بلفاروپلاستی پلک پایین معمولاً برای افرادی که مشکلاتی مانند پف زیر چشم، افتادگی پلک پایین، چروک‌های پوستی ناحیه چشم پایین، و از دست دادن تازگی و جوانی در این ناحیه دارند، مناسب است.

بهترین کلینیک بلفاروپلاستی پلک پایین در تهران؟

در تهران، شما می‌توانید با مراجعه به متخصصین جراحی پلاستیک و زیبایی با تخصص در بلفاروپلاستی پلک پایین کلینیک دایان، مشاوره دریافت کنید.

مدت ماندگاری بلفاروپلاستی پلک پایین چند وقت است؟

مدت ماندگاری بسته به عادات زندگی، سن عمل شونده و تکنیک جراحی بستگی دارد اما بطور معمول، بالای 10 سال ماندگاری دارد.

نیاز به مشاوره یا خدمات دارید:

نیاز به مشاوره یا خدمات دارید؟

بلفاروپلاستی پلک پایین به عنوان یکی از جراحی‌های زیبایی پرطرفدار، امکان بهبود ظاهر چشم و کاهش چین و چروک زیر چشم را فراهم می‌کند. این روش جراحی نیاز به تخصص و دقت بالا دارد و بسیاری از افراد برای بهبود ظاهر و جوانی چشم‌های خود از آن بهره می‌برند. در این مقاله، ما به مطالعه جزییات بلفاروپلاستی پلک پایین پرداخته و اهمیت آن را در بهبود ظاهر چشم و افزایش اعتماد به نفس بررسی می‌کنیم. ضمن اینکه در صفحه ای جداگانه به بلفاروپلاستی پلک بالا پرداخته ایم.

 علل پف زیرچشم

پف زیر چشم می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود، این از جمله عوامل می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. کمبود خواب: نبودن خواب کافی می‌تواند باعث ایجاد پف زیر چشم شود. خواب کافی به بازسازی بافت‌های پوست کمک می‌کند و کمک می‌کند تا پف زیر چشم کاهش یابد.
 2. التهاب و آلرژی: التهاب یا آلرژی در منطقه چشم می‌تواند باعث تورم و پف شود. عواملی مانند غبار، گرد و خاک، حساسیت به مواد شوینده یا مواد آرایشی می‌توانند عوامل موثر باشند.
 3. رطوبت ناکافی: عدم مصرف آب کافی و یا از دست رفتن آب از بدن می‌تواند باعث خشکی پوست شود که در نتیجه پف زیر چشم ایجاد می‌شود.
 4. استفاده از نمک بیش از حد: مصرف نمک بیش از حد می‌تواند باعث بهبود آب در بافت‌های زیر چشم شود و پف زیر چشم را بیشتر کند.
 5. سن: با پیر شدن، بافت‌های پوستی که مسئول انتقال آب و مواد مغذی به بافت‌ها هستند، کمتر عمل می‌کنند که می‌تواند به افزایش پف زیر چشم منجر شود.

مزایای بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین یک روش جراحی است که برای بهبود ظاهر پلک پایین و حذف پف و چین و چروک‌های زیر چشم استفاده می‌شود. این روش می‌تواند برخی مزایای مهم را داشته باشد، که شامل موارد زیر می‌شود:

 1. بهبود ظاهر زیر چشم: بلفاروپلاستی پلک پایین می‌تواند به طور قابل ملاحظه‌ای ظاهر زیر چشم را بهبود بخشد. این عمل باعث حذف پف، چین و چروک‌های زیر چشم می‌شود که به صورت طبیعی با پیری یا سایر عوامل ممکن است ایجاد شوند.
 2. جوان‌تر نمایی: با حذف پف و چین‌های زیر چشم، این روش می‌تواند به صورت قابل توجهی ظاهر کلی صورت را جوان‌تر نمایی کند. این می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس فرد کمک کند و به وی احساس جوانی و زیبایی بیشتری بدهد.
 3. بهبود کیفیت زندگی: برخی افراد ممکن است از طراحی نامناسب چین و چروک‌های زیر چشم رنج ببرند که می‌تواند باعث افزایش احساس استرس و عدم راحتی شود. با انجام بلفاروپلاستی پلک پایین، این مشکلات برطرف شده و کیفیت زندگی فرد بهبود می‌یابد.
 4. بهبود دید: در برخی موارد، پف و چین‌های زیر چشم می‌توانند دید را محدود کنند و باعث مشکلات بینایی شوند. با حذف این مشکلات از طریق بلفاروپلاستی، دید فرد بهبود می‌یابد.

درمان پف و افتادگی پلک پایین چیست؟

بلفاروپلاستی یکی از روش‌های درمانی برای پف و افتادگی پلک پایین است. این جراحی زیبایی از طریق برش و تنظیم بافت‌های پوستی، چربی و عضلانی ناحیه پلک پایین انجام می‌شود. اصلی‌ترین اهداف بلفاروپلاستی عبور از پف زیر چشم و افتادگی پلک پایین می‌باشد. در این روش، پوست اضافی و پف زیر چشم برش داده می‌شود و سپس بافت‌های چربی تنظیم و جایگزین می‌شوند. همچنین، عضله‌ها نیز تنظیم می‌شوند.

این جراحی به موجب این تغییرات باعث افزایش جمالی و تازگی ناحیه چشم پایین می‌شود و از نظر ظاهری به شدت بهبود می‌بخشد. بلفاروپلاستی به بیماران امکان می‌دهد که از افتادگی پلک پایین و پف زیر چشم رهایی یابند و به آن‌ها ظاهر جوان‌تر و سالم‌تری بدهد.

نحوه جراحی پلک پایین

در جراحی پلک پایین یا بلفاروپلاستی پلک پایین، پزشک جراح ابتدا یک برش کوچک در محدوده زیر پلک انجام می‌دهد. سپس، بازسازی و اصلاح بافت‌های پوستی و چربی زیر چشم انجام می‌شود. در صورت لزوم، چربی اضافی از زیر چشم حذف می‌شود یا به مناطق دیگری انتقال داده می‌شود تا زیر چشم صاف و بدون پف شود. پس از اصلاح بافت‌ها، پوست محدوده زیر چشم دوباره به شکل نواری کوچکی دوخته می‌شود. این بخش از جراحی معمولاً با استفاده از دوخت‌های جذبی انجام می‌شود که بعد از مدتی خودبخود حل می‌شوند. در نهایت، پس از جراحی، بیمار باید به مراقبت‌های پساجراحی دقت کند تا بهبودی بهتری داشته باشد و نتایج مطلوبتری از جراحی حاصل شود.

بلفاروپلاستی پلک پایین برای چه افرادی مناسب است؟

بلفاروپلاستی پلک پایین معمولاً برای افرادی که مشکلاتی مانند پف زیر چشم، افتادگی پلک پایین، چروک‌های پوستی ناحیه چشم پایین، و از دست دادن تازگی و جوانی در این ناحیه دارند، مناسب است. مهم است قبل از تصمیم به انجام بلفاروپلاستی، با یک پزشک یا جراح زیبایی مشورت کنید تا او شما را ارزیابی کرده و توصیه‌های لازم را برای نوع جراحی و انتظارات شما ارائه دهد.

افرادی که ممکن است از بلفاروپلاستی پلک پایین بهره‌مند شوند، عبارتند از:

افراد با علائم پیری

این جراحی به افرادی که نشانه‌های پیری مانند چروک‌ها و افتادگی پلک پایین دارند، کمک می‌کند تا ظاهری جوان‌تر و تازه‌تر داشته باشند.

افراد با پف زیر چشم

بلفاروپلاستی به افرادی که مشکل پف زیر چشم دارند کمک می‌کند تا این پف‌ها کاهش یابد و ناحیه چشم پایین ظاهر بهتری داشته باشد.

افرادی که می‌خواهند ظاهری جوان‌تر و تازه‌تر داشته باشند 

بلفاروپلاستی به افرادی که از نظر ظاهری بهبود می‌خواهند و از جراحی زیبایی بهره‌مند شوند، مناسب است.

بهترین سن برای انجام بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی در صورت وجود نیاز فرد انجام می گیرد و لذا سن خاصی را نمی توان برای آن توصیه کرد. اما طبق آمار، اکثر افرادی که بابت بلفاروپلاستی مراجعه می کنند، افراد بالای 40 سال هستند. چرا که میزان رخداد پف بالای پلک در این افراد بیشتر است. البته افراد جوان تر نیز ممکن است دچار این عارضه بشوند.

 

آیا بلفاروپلاستی پلک پایین دائمی است؟

بلفاروپلاستی پلک پایین می‌تواند به صورت دائمی باشد، اما برخی عوامل می‌توانند تأثیر داشته باشند که باعث تغییر در نتیجه و مدت زمان دوام آن شوند. در بسیاری از موارد، نتایج بلفاروپلاستی پلک پایین می‌تواند بسیار طولانی‌مدت باشد و تا سال‌ها حفظ شود.

اما باید توجه داشت که عوامل مختلفی ممکن است بر تداوم نتایج تأثیر بگذارند، از جمله فرایند پیری طبیعی، تغییرات در وزن، عوارض جانبی جراحی، یا عوامل دیگر مانند عادات زندگی و مراقبت‌های پساجراحی.

نیاز به مشاوره یا خدمات دارید:

نیاز به مشاوره یا خدمات دارید؟

 

اقدامات قبل از عمل بلفاروپلاستی پلک پایین

قبل از انجام بلفاروپلاستی پلک پایین، تعدادی اقدامات و مراقبت‌های مهم و ضروری وجود دارد تا برای عمل جراحی بهترین شرایط فراهم شود. در ادامه به برخی از این اقدامات اشاره می‌کنم:

مشاوره با جراح

اولین قدم برای انجام بلفاروپلاستی پلک پایین، ملاقات با جراح زیبایی است. در این مرحله، مشکلات و انتظارات شما بررسی می‌شوند و جراح شما را ارزیابی می‌کند تا تصمیم نهایی در مورد نیاز به جراحی گرفته شود.

تاریخچه پزشکی

به پزشک خود اطلاعات دقیقی در مورد تاریخچه پزشکی خود بدهید، از جمله داروهایی که مصرف می‌کنید و هر نوع حساسیت یا عوارض ناشی از داروها.

ممنوعیت‌های دارویی

پزشک ممکن است شما را از مصرف برخی داروها یا مکمل‌های خاص پیش از جراحی منع کند. برای مثال، داروهایی که تاخیر در خونریزی یا لخته‌ای را افزایش می‌دهند باید قبل از عمل توقف داده شوند.

آزمایشات قبل از عمل

پزشک ممکن است شما را برای انجام آزمایش‌های خونی و دیگر آزمایشات پیش عملی ارجاع دهد تا از سلامت عمومی شما اطمینان حاصل کند.

ممنوعیت‌های غذایی

پیش از جراحی ممکن است مشکلی نداشته باشید. از مصرف غذا و نوشیدنی‌هایی که می‌توانند اثرات منفی بر روی جراحی داشته باشند، خودداری کنید.

مراقبت از پوست

مراقبت منظم از پوست و استفاده از مرطوب‌کننده و عوامل حفاظتی از آفتاب پوستی سالم‌تر و مناسب‌تر را فراهم می‌کند.

آماده‌سازی روحی

به عنوان بیمار، به طور ذهنی برای جراحی آماده شوید. باید تا حد ممکن اطمینان داشته باشید که تصمیم به جراحی صحیح است و انتظاراتتان واقع‌گرایانه باشد.

مراقبت بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک پایین

مراقبت بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک پایین بسیار مهم است تا بهبود سریع‌تر و موفق‌تری پس از جراحی حاصل شود. در ادامه به برخی از مراقبت‌های معمولاً پس از بلفاروپلاستی اشاره می‌شود:

استفاده از یخ

استفاده از یخ بر روی ناحیه پلک پایین به مدت چند روز بعد از جراحی می‌تواند از پف‌ها و التهاب کاهش یابد. از قرار دادن یخ در یک دستمال نرم و نه به طور مستقیم بر روی پوست استفاده کنید.

مصرف داروها

پزشک ممکن است به شما داروهای ضد التهابی یا داروهای ضد درد تجویز کند تا از درد و التهاب کاهش یابد.

استفاده از چشم‌پوش‌ها

معمولاً بعد از بلفاروپلاستی پلک پایین، به شما چشم‌پوش‌ها توصیه می‌شود تا ناحیه چشم را محافظت کنند و از خورشید و خراش‌ها محافظت کنند.

محدودیت فعالیت‌های جسمی

باید از فعالیت‌های ورزشی یا فعالیت‌های جسمی سنگین پس از جراحی خودداری کنید تا از خونریزی و فشار زیاد بر روی ناحیه پلک پایین جلوگیری شود.

پایان دادن به سیگار و الکل

مصرف سیگار و الکل بعد از جراحی ممکن است به عملکرد بهبودی و ترمیم‌پذیری ناحیه چشم آسیب برساند. باید تا حد ممکن از این مواد خودداری کنید.

شروع آرایش

به طور معمول، می‌توانید حدود یک هفته بعد از جراحی مجوز استفاده از آرایش داشته باشید، اما بهتر است با پزشک خود در مورد زمان مناسب آرایش مشورت کنید.

در این ویدئو، درباره بهبود بخیه بعد از بلفاروپلاستی توضیح داده ایم:

عوارض بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین عمل جراحی زیبایی است و همچنین هر عمل جراحی دیگری احتمال داشتن عوارض خود را دارد. عوارض پتانسیلی بلفاروپلاستی پلک پایین شامل موارد زیر می‌شوند:

خونریزی

خونریزی معمولاً بعد از جراحی رخ می‌دهد و ممکن است برای مدتی ادامه داشته باشد. این خونریزی معمولاً خفیف است و با فشار و استفاده از مواد ترمیمی کنترل می‌شود.

التهاب و عفونت

عفونت ناحیه جراحی نیز از عوارض ممکن است. به مراقبت دقیق از محل عمل، استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشک و رعایت دستورات پس از جراحی توجه کنید.

عوارض تنظیم عضلات

تنظیم عضلات ناحیه چشم ممکن است منجر به مشکلات مانند افتادگی یا جابه‌جایی پلک شود.

خشکی چشم

بعضی از افراد پس از بلفاروپلاستی ممکن است احساس خشکی چشم کنند. این مشکل معمولاً موقت است و با مراقبت‌های چشمی معمولاً بهبود می‌یابد.

نداشتن نتایج مطلوب

در برخی موارد، نتایج بلفاروپلاستی ممکن است با انتظارات بیمار مطابقت نداشته باشد.

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک پایین

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک پایین متغیر و به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله مکان جغرافیایی، تجربه جراح، مرکز جراحی، و انواع بلفاروپلاستی (کمیابی، کلاسیک، یا دیگر انواع) که انجام می‌شود. همچنین، هزینه‌های مرتبط با مطالعات پیش جراحی و مراقبت‌های بعد از جراحی نیز در محاسبه هزینه باید در نظر گرفته شوند.

هزینه  بلفاروپلاستی شامل هزینه‌های پزشکی، اقلام تجهیزاتی، آنستزی و بیهوشی، و مراقبت‌های پس از عمل است.

به هر حال، هزینه دقیق بلفاروپلاستی پلک پایین برای شما به عوامل محلی و شخصی خودتان بستگی دارد. برای دانستن هزینه دقیق بلفاروپلاستی، بهتر است با جراح زیبایی مشورت کنید و او می‌تواند به شما اطلاعات دقیق‌تری در مورد هزینه‌ها و گزینه‌های مختلف مالی ارائه دهد. همچنین، اطمینان حاصل کنید که در مورد هزینه‌های مخفی یا افزونی نیز صحبت شود تا پس از جراحی مشکلی پیش نیاید.

بهترین کلینیک بلفاروپلاستی پلک پایین در تهران

در تهران، شما می‌توانید با مراجعه به متخصصین جراحی پلاستیک و زیبایی با تخصص در بلفاروپلاستی پلک پایین  کلینیک دایان، مشاوره دریافت کنید.

برای پیدا کردن بهترین کلینیک و پزشک، می‌توانید از منابعی مانند نظرات و تجربیات دیگران، سایت‌ها و انجمن‌های مرتبط با جراحی زیبایی، و مشاوره با پزشکان مختصر بهره ببرید. همچنین، مطمئن شوید که از نمونه‌های کارهای پیشین پزشک استفاده کنید تا کیفیت کار او را بررسی کنید.

بهترین دکتر بلفاروپلاستی پلک پایین

انتخاب بهترین دکتر باید با دقت و با توجه به معیارهای مختلف صورت گیرد. در اینجا چند معیار برای انتخاب بهترین دکتر بلفاروپلاستی پلک پایین آورده شده است:

تخصص و مدرک: برای انجام بلفاروپلاستی پلک پایین، از دکتر با تخصص در جراحی پلاستیک و زیبایی بهره مند شوید. مدارک‌ آنها و تخصص‌شان را بررسی کنید.

تجربه

تجربه دکتر در انجام بلفاروپلاستی و تعداد موارد مشابهی که انجام داده است، مهم است. پرس و جویی در مورد تجربه و تعداد عمل‌های انجام شده توسط دکتر می‌تواند مفید باشد.

نمونه‌های کارها

مشاهده نمونه‌های عکس‌های کارهای پیشین دکتر می‌تواند به شما کمک کند تا کیفیت کار او را ارزیابی کنید و ببینید آیا سبک او با ترجیحات شما همخوانی دارد.

نظرات و تجربیات بیماران

نظرات و تجربیات دیگران که از خدمات دکتر دریافت کرده‌اند، می‌تواند اطلاعات ارزشمندی برای شما فراهم کند.

مشاوره

ملاقات با دکتر در یک جلسه مشاوره شخصی می‌تواند به شما اطلاعات بیشتری در مورد روش‌های انجام عمل و انتظارات پس از جراحی ارائه دهد.

اعتماد به دکتر

انتخاب دکتری که احساس اعتماد به او دارید و از توانایی‌ها و تجربه او مطمئن هستید، بسیار مهم است.

دکتر بلفاروپلاستی پلک پایین در  سعادت آباد

کلینیک دایان در سعادت آباد، بعنوان مرکز تخصصی عمل های زیبایی و درمانی چشم و حوزه اطراف چشم شناخته شده است. در این کلینیک با بهره گیری از پزشکان متخصص چشم، انواع عمل های زیبایی و درمانی از جمله بلفاروپلاستی انجام می گردد. برتری این مرکز نسبت به بسیاری از پزشکان دیگر که اقدام به انجام بلفاروپلاستی می کنند، استفاده از پزشک متخصص چشم است که احتمال آسیب های محتمل را به کمترین حد خود می رساند.

کلینیک دایان در سعادت آباد تهران واقع شده است.

رفع چین و و چروک زیر چشم با بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین یک جراحی زیبایی است که به منظور رفع چین و چروک زیر چشم انجام می‌شود. این جراحی با هدف بهبود ظاهر ناحیه پلک پایین، کاهش پف و افتادگی پلک انجام می‌شود. در ادامه توضیح می‌دهم که چگونه بلفاروپلاستی پلک پایین می‌تواند به رفع چین و چروک زیر چشم کمک کند:

رفع پف

بلفاروپلاستی پلک پایین معمولاً باعث رفع پف زیر چشم می‌شود. این پف ممکن است به دلیل انسداد مجرای لنفی، تجمع چربی، یا افتادگی بافت‌های پوستی در ناحیه چشم پایین ایجاد شود. در جراحی بلفاروپلاستی، پوست اضافی برش می‌شود و چربی‌های اضافی تنظیم می‌شوند، که باعث کاهش پف زیر چشم می‌شود.

رفع چروک‌های پوستی

بلفاروپلاستی پلک پایین همچنین می‌تواند به رفع چروک‌های پوستی ناحیه چشم پایین کمک کند. با برش و تنظیم پوست اضافی در این ناحیه، چروک‌ها کمتر و کمتر قابل مشاهده می‌شوند.

بهبود انحنا و تازگی ناحیه چشم

با تنظیم عضلات و بافت‌های پوستی، ناحیه چشم پایین تازه‌تر و بیشتر به شکل طبیعی خود بازمی‌گردد، که باعث بهبود انحنا و جوانی چشم می‌شود.

بلفاروپلاستی پلک پایین یکی از روش‌های موثر برای بهبود ظاهر چشم پایین و رفع چین و چروک زیر چشم است. اما قبل از تصمیم به انجام این جراحی، مشورت با یک پزشک یا جراح زیبایی و ارزیابی دقیق وضعیت شما ضروری است تا تصمیم نهایی در مورد نیاز به جراحی گرفته شود.

مدت ماندگاری بلفاروپلاستی پلک پایین

در ویدئوی زیر مدت ماندگاری بلفاروپلاستی توسط دکتر کیایی افشار توضیح داده شده است:

ماندگاری بلفاروپلاستی چقدر است؟

مدت ماندگاری بلفاروپلاستی پلک پایین به عوامل متعددی بستگی دارد و ممکن است متغیر باشد. این عوامل شامل موارد زیر می‌شوند:

روش جراحی

نوع و روش بلفاروپلاستی می‌تواند تأثیر مستقیمی بر مدت ماندگاری داشته باشد. بلفاروپلاستی پلک پایین ممکن است به صورت بدون برش و یا کلاسیک (با برش) انجام شود.

سن و ژنتیک

عوامل سنی و ژنتیکی می‌توانند تأثیر زیادی بر مدت ماندگاری داشته باشند. با گذر زمان، پوست و عضلات پلک می‌توانند دوباره ریلکس شده و نتایج بلفاروپلاستی را کمی تغییر دهند.

عادات زندگی

عواملی مانند مراقبت از پوست و استفاده از محافظت از آفتاب، تغذیه صحیح و جلوگیری از عوامل تنشی و دخانیات می‌توانند تأثیر گذار باشند. حفظ سلامت عمومی و پوست می‌تواند مدت ماندگاری نتایج بلفاروپلاستی را تا حد زیادی افزایش دهد.

نوع پوست

نوع پوست شما نیز می‌تواند تأثیر داشته باشد. پوست‌های ضخیم‌تر ممکن است نتایج جراحی را به مدت طولانی‌تری حفظ کنند نسبت به پوست‌های نازک‌تر.

تغییرات طبیعی

با گذر زمان، پیری و عوامل طبیعی دیگر ممکن است تغییرات دیگری در ناحیه چشم رخ دهند.

مدت ماندگاری بلفاروپلاستی ممکن است بین 5 تا 10 سال یا بیشتر باشد، اما باید توجه داشت که نیاز به مراقبت و تعمیرات در طی این مدت ممکن است وجود داشته باشد. برای حفظ نتایج بهترین عملکرد، می‌توانید با پزشک خود در مورد نیاز به مراقبت‌های بعد از جراحی و نکات تازگی پوستی مشورت کنید.

آیا عمل بلفاروپلاستی پلک پایین درد دارد؟

بلفاروپلاستی عمل جراحی است که ممکن است با درد و عدم راحتی مرتبط باشد، اما میزان درد و ناراحتی بستگی به عوامل متعددی دارد، از جمله نوع و روش انجام جراحی، تجربه جراح، و تحمل شخصی شما. در ادامه تعدادی از عوامل موثر بر درد و ناراحتی بلفاروپلاستی پلک پایین آورده شده است:

نوع و روش جراحی

بلفاروپلاستی می‌تواند به دو صورت بدون برش و کلاسیک (با برش) انجام شود. روش کلاسیک معمولاً نیاز به برش‌های بیشتری دارد و این ممکن است منجر به درد و پف بیشتری شود نسبت به روش بدون برش. تجربه جراح و توانایی او در کاهش درد نیز مهم است.

بیهوشی

بلفاروپلاستی معمولاً با بیهوشی عمومی یا موضعی انجام می‌شود. در صورتی که با بیهوشی عمومی انجام شود، شما تحت تأثیر کامل بیهوشی قرار می‌گیرید و احتمال درد و ناراحتی در دوره بهبودی بعد از جراحی کمتر خواهد بود.

تحمل شخص

تحمل درد و ناراحتی از شخص به شخص متغیر است. بعضی افراد ممکن است به درد حساس‌تر باشند و بعضی دیگر احتمالاً تحمل بهتری داشته باشند.

پس از بلفاروپلاستی پلک پایین، ممکن است درد و تورم موقتی رخ دهد، اما این مشکلات معمولاً با گذشت زمان بهبود می‌یابند. پزشک شما می‌تواند داروهای ضد درد تجویز کند و نکاتی برای کاهش ناراحتی و تورم بعد از جراحی به شما بدهد.

آیا جراحی پلک بیهوشی دارد؟

بله، جراحی پلک گاهی تحت بیهوشی انجام می‌شود. اما بستگی به نوع و مدت جراحی، اندازه و پیچیدگی عمل و وضعیت سلامتی بیمار دارد که نوع بیهوشی مشخص می‌شود. در بیشتر موارد، بیهوشی مورد استفاده در جراحی پلک شامل یکی از سه نوع زیر است:

 1. بیهوشی موضعی: بیمار همچنین ممکن است به صورت موضعی یا موضعی-وسیع مورد تزریق مواد ضد درد قرار گیرد تا احساس درد و ناراحتی کمتری داشته باشد.
 2. بیهوشی عمومی: در بیهوشی عمومی، بیمار کاملاً بیهوش می‌شود و اغلب توسط یک تیم بیهوشی با استفاده از داروهای مخصوص تحت نظر یک متخصص بیهوشی آنتسیستیست (متخصص بیهوشی) تحت نظر گرفته می‌شود.

عمل زیبایی پف پلک پایین

عمل زیبایی پف پلک پایین یا بلفاروپلاستی پلک پایین یک روش جراحی است که برای بهبود ظاهر پلک پایین و حذف پف و چین و چروک‌های زیر چشم انجام می‌شود. در این جراحی، پزشک جراح ابتدا با انجام برش‌های دقیق در محدوده زیر پلک، به بازسازی و اصلاح بافت‌های پوستی و چربی زیر چشم می‌پردازد. اگر چربی اضافی وجود داشته باشد، آنها حذف یا به مناطق دیگری انتقال داده می‌شوند تا زیر چشم صاف و بدون پف شود. سپس، پوست محدوده زیر چشم مجدداً دوخته می‌شود، معمولاً با استفاده از دوخت‌های جذبی که بعد از مدتی خودبخود حل می‌شوند.

بلفاروپلاستی پلک پایین با لیزر

بلفاروپلاستی پلک پایین با لیزر یک روش جدیدتر از بلفاروپلاستی سنتی است که در آن برش‌ها با استفاده از لیزر صورت می‌گیرد. این روش به جای استفاده از ابزارهای برشی سنتی، از انرژی لیزر برای برش پوست استفاده می‌کند. سایر مراحل جراحی، از جمله بازسازی و اصلاح بافت‌های پوستی و چربی زیر چشم، همچنان به همان صورتی است که در بلفاروپلاستی سنتی انجام می‌شود. این روش ممکن است به دلیل استفاده از لیزر، باعث کاهش خونریزی، التهاب کمتر، و زمان بهبودی سریع‌تری شود. اما مهمترین نکته این است که همچنان نیاز به مهارت و تجربه پزشک جراح برای انجام این روش و به دست آوردن نتایج مطلوب باقی می‌ماند.

بلفاروپلاستی پلک پایین بدون بخیه

بلفاروپلاستی پلک پایین بدون بخیه یک روش جدید و مدرن برای بهبود ظاهر پلک پایین و حذف پف و چین و چروک‌های زیر چشم است. در این روش، پزشک جراح از تکنیک‌های خاصی استفاده می‌کند که برش‌ها را بسته و بدون نیاز به بخیه زخم‌ها را بهبود می‌بخشد. این روش، همان استفاده از لیزر برای بلفاروپلاستی است.

جمع بندی

بلفاروپلاستی پلک پایین یکی از ابزارهای موثر در دستیابی به چشمان جوان‌تر و جلوگیری از علائم پیری و خستگی چشم می‌باشد. این روش جراحی زیبایی تحت نظر متخصصان ماهر انجام شود و توانایی آن در بهبود ظاهر چشم و افزایش اعتماد به نفس را تایید می‌کند.

طراحی و توسعه توسط کاسبی

درحال آپلود

0%
Call Now Button